W tym miejscu kontynuowany jest projekt w zakresie rozwoju czytelnictwa „Czytam, myślę, jestem”. W jego realizację zostaną zaangażowani uczniowie klas 1 - 8. Działania będą podejmowane zgodnie z przygotowanym harmonogramem i dokumentowane tutaj, na stronie szkoły w postaci fotorelacji. Dokumentacja działań z poprzednich lat szkolnych znajduje się w archiwalnej wersji serwisu szkoły podstawowej pod tym linkiem - kliknij.

"Lektura lubiana, polecana i reklamowana

W dniach 23-29 kwietnia 2021r. klasy IV-VIII wykonywały zadania związane z obchodami Światowego Dnia Książki w ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego.

W pierwszym etapie podjętych działań każda z klas wskazała lekturę lubianą i polecaną. Okazało się, że niekwestionowanym zwycięzcą został „Mały Książę”, którego wybrały aż 4 klasy.

W drugim etapie uczniowie uczestniczyli w konkursie na najlepszą reklamę wybranej lektury. O rozstrzygnięcie konkursu poprosiliśmy Bibliotekę Publiczną w Godzieszach Wielkich, z którą od lat współpracuje nasza szkoła.

Poniżej prezentujemy wszystkie prace i podajemy wyniki konkursu:

I miejsce - kl. VIIIa za reklamę lektury „Mały Książę”

II miejsce - kl. VIIa za reklamę lektury „Mały Książę”

III miejsce kl. IVb za reklamę lektury „Mikołajek”

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim klasom za wykonanie prac, które świadczyły o kreatywności, bogatej wiedzy literackiej oraz wysokim poziomie umiejętności plastycznych. Zdjęcia przesłanych prac można obejrzeć na stronie naszej szkoły.