W tym miejscu kontynuowany jest projekt w zakresie rozwoju czytelnictwa „Czytam, myślę, jestem”. W jego realizację zostaną zaangażowani uczniowie klas 1 - 8. Działania będą podejmowane zgodnie z przygotowanym harmonogramem i dokumentowane tutaj, na stronie szkoły w postaci fotorelacji. Dokumentacja działań z poprzednich lat szkolnych znajduje się w archiwalnej wersji serwisu szkoły podstawowej pod tym linkiem - kliknij.

III Gminny Konkurs Recytatorski "Poetyckie drogowskazy"

29 kwietnia 2019 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Godzieszach Wielkich III Gminny Konkurs Recytatorski „Poetyckie drogowskazy”, którego celem było rozwijanie zdolności recytatorskich oraz pogłębianie wśród uczniów znajomości poetyckiej twórczości patronki naszej szkoły - M. Konopnickiej.

W tym roku w konkursie uczestniczyło jedenaścioro uczniów z trzech szkół z terenu naszej gminy, których przygotowywali nauczyciele j. polskiego. Recytatorskie zmagania oceniała czteroosobowa komisja: Aleksandra Marciniak-Podłużny, Monika Szajowska, Teresa Walęcka i Anna Zimna. Jury, choć miało ciężki orzech do zgryzienia, po długich obradach przyznało następujące miejsca:

I miejsce- Maja Dziwińska kl. IV (SP Wola Droszewska)

II miejsce - Filip Juszczak kl. VIII (SP Godziesze Wielkie)

III miejsce - Oliwia Bednarz kl. V (SP Godziesze Wielkie)

Wyróżnienia otrzymali: Paula Biernat i Julia Marciniak (SP Żydów), Filip Więcław i Zofia Strzelec (SP Godziesze Wielkie), Natalia Krymarys (SP Wola Droszewska).

Zarówno laureaci, jak i wszyscy pozostali uczestnicy konkursu, otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania recytatorskich talentów!