W tym miejscu kontynuowany jest projekt w zakresie rozwoju czytelnictwa „Czytam, myślę, jestem”. W jego realizację zostaną zaangażowani uczniowie klas 1 - 8. Działania będą podejmowane zgodnie z przygotowanym harmonogramem i dokumentowane tutaj, na stronie szkoły w postaci fotorelacji. Dokumentacja działań z poprzednich lat szkolnych znajduje się w archiwalnej wersji serwisu szkoły podstawowej pod tym linkiem - kliknij.

"Głośne czytanie to wychowywanie" - Maj 2019

W maju uczniowie kl. Vb udali się na ostatnie już spotkanie z przedszkolakami w ramach innowacji „Głośne czytanie to wychowywanie”.

Tym razem sami wybrali teksty, które głośno zaprezentowali „Słoneczkom”.

Głośne czytanie to wychowanie 2021

Właśnie dobiegła końca realizacja innowacji pedagogicznej "Głośne czytanie to wychowywanie". Czwartoklasiści wybrali się w czerwcu do przedszkolaków, aby zaprezentować im przygody Pinokia i Mikołajka. Na zakończenie przeprowadzili wśród młodszych koleżanek i kolegów quiz dotyczący treści przeczytanych tekstów. Przedszkolaki, z niewielką pomocą wychowawców, wzorcowo odpowiadały na pytania, za co zostały nagrodzone przez czwartoklasistów. Podsumowując: było przyjemnie i pożytecznie.