PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

W roku szkolnym 2017/2018 kontynuowany będzie projekt w zakresie rozwoju czytelnictwa „Czytam, myślę, jestem”. W jego realizację zostaną zaangażowani uczniowie klas I - VII. Działania będą podejmowane zgodnie z przygotowanym harmonogramem i dokumentowane tutaj, na stronie szkoły w postaci fotorelacji. Dokumentacja działań z poprzednich lat szkolnych znajduje się w archiwalnej wersji serwisu szkoły podstawowej pod tym linkiem - kliknij.

Ogólnopolska akcja czytelnicza "Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy"


Ogólnopolska akcja czytelnicza „Mirabelka-kiełkująca historia w 100licy” w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości.

W ramach powyższej akcji uczniowie klasy IIIb wzięli udział w warsztatach czytelniczych, celem których było promowanie czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowania historią Polski oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną.


Uczniowie podczas zajęć czytali wybrane fragmenty książki C. Harasimowicza „Mirabelka”, obejrzeli film na temat okoliczności powstania książki oraz prezentację tematycznie związaną z wydarzeniami zawartymi w książce. W ten sposób podążali śladami jej bohaterów. Podczas warsztatów uczniowie zetknęli się z trudnym tematem wojny, getta, poznali historię Warszawy z czasów okupacji. Poruszana tematyka stała się okazją do rozmów na temat człowieczeństwa, godności człowieka, empatii, poświęcenia i odwagi.
Był to czas wypełniony rozmową, nauką i zabawą. Uczniowie układali puzzle przedstawiające sceny z książki, tworzyli flagę Polski z papierowych rąk ,na których zapisali własne pomysły na to jak być dobrym Polakiem, przed budynkiem biblioteki posadzili „Drzewo Pamięci”.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów, przeprowadzonych przy współpracy pani bibliotekarki A. Zimny i nauczycieli E. Wójcik i M. Kobyłka.