W tym miejscu kontynuowany jest projekt w zakresie rozwoju czytelnictwa „Czytam, myślę, jestem”. W jego realizację zostaną zaangażowani uczniowie klas 1 - 8. Działania będą podejmowane zgodnie z przygotowanym harmonogramem i dokumentowane tutaj, na stronie szkoły w postaci fotorelacji. Dokumentacja działań z poprzednich lat szkolnych znajduje się w archiwalnej wersji serwisu szkoły podstawowej pod tym linkiem - kliknij.

Dzień Ziemi

Święto to jest wspaniałą okazją, by mówić o problemach Ziemi, wskazywać właściwe sposoby postępowania i zaszczepiać miłość do Planety i przyrody, której jesteśmy częścią.

To święto powinno przypominać nam o tym, jak powinniśmy postępować i jacy być na co dzień. W czasie pobytu w domu, uczniowie klas młodszych chętnie wykonywali szereg doświadczeń w domu i zadań w terenie. Zakładali hodowlę roślin, poszukiwali skarbów przyrody, za pomocą kamer internetowych śledzili bociany w gnieździe w Przygodzicach i angażowali się w działania proekologiczne. Była to okazja do bycia z przyrodą, docenienia jaka jest fascynująca, piękna i jak bardzo dla nas ważna. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji: