PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

W roku szkolnym 2017/2018 kontynuowany będzie projekt w zakresie rozwoju czytelnictwa „Czytam, myślę, jestem”. W jego realizację zostaną zaangażowani uczniowie klas I - VII. Działania będą podejmowane zgodnie z przygotowanym harmonogramem i dokumentowane tutaj, na stronie szkoły w postaci fotorelacji. Dokumentacja działań z poprzednich lat szkolnych znajduje się w archiwalnej wersji serwisu szkoły podstawowej pod tym linkiem - kliknij.

Czytelniczy wyjazd do Łodzi

Czym się różnią marionetki od kukiełek i pacynek? Doskonale odpowiedzą na to pytanie uczniowie kl. IV i V, którzy w kwietniu wybrali się wraz z realizatorami innowacji "Głośne czytanie to wychowywanie" do Teatru Arlekin w Łodzi.

Uczestnicząc w warsztatach teatralnych, uczniowie poznali różne techniki lalkowe, co niewątpliwie przyczyniło się do rozwoju ich zainteresowań teatralnych. Po warsztatach obejrzeli spektakl "Złodziej Czasu"- ponadczasowe dzieło o przemijaniu, walce z upływającym czasem, szczęściu i rodzinie. Na koniec udali się do Biblioteki Publicznej w Łodzi, gdzie podziwiali piękne książki o nietypowych formatach i kształtach.