Czytelniczy wyjazd do Łodzi

Czym się różnią marionetki od kukiełek i pacynek? Doskonale odpowiedzą na to pytanie uczniowie kl. IV i V, którzy w kwietniu wybrali się wraz z realizatorami innowacji "Głośne czytanie to wychowywanie" do Teatru Arlekin w Łodzi.

Uczestnicząc w warsztatach teatralnych, uczniowie poznali różne techniki lalkowe, co niewątpliwie przyczyniło się do rozwoju ich zainteresowań teatralnych. Po warsztatach obejrzeli spektakl "Złodziej Czasu"- ponadczasowe dzieło o przemijaniu, walce z upływającym czasem, szczęściu i rodzinie. Na koniec udali się do Biblioteki Publicznej w Łodzi, gdzie podziwiali piękne książki o nietypowych formatach i kształtach.