Dzień książki w naszej szkole

Światowy Dzień Książki  to wydarzenie  obchodzone  23 kwietnia w ponad 100 krajach na całym świecie i doskonała okazja do podejmowania różnorodnych inicjatyw promujących literaturę.

Tak też było w naszej szkole – spotkania z panią bibliotekarką, wspólne czytanie przyniesionych przez uczniów  książek,  rozmowy o roli książki w życiu człowieka. Ten dzień był również wyjątkowy ze względu na podsumowanie dwumiesięcznych zmagań uczniów w konkursie czytelniczym „ Nasze podróże po literaturze”.