Wieczorek czytelniczy w klasie 2b

Dzień 28 marca był dniem wyjątkowym w naszej klasie. Z pewnością dlatego, że był to wspólnie spędzony czas, ale również dlatego, że zbiegł się czasowo z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru. Podczas spotkania wszyscy uczniowie wraz rodzicami, odbyli wspaniałą podróż do Japonii, cofając się w czasie o 100 lat.

Celem naszej podróży było poznanie historii pierwszego, papierowego teatru – Kamishibai. Następnie na wzór dawnych czasów, za sprawą małej drewnianej skrzyneczki, namalowanych przez uczniów i rodziców ilustracji oraz tekstów czytanych przez uczniów – stworzyliśmy własny, klasowy teatr. Przedstawienie nawiązywało treścią do zbliżających się Świąt Wielkanocnych i sprowokowało do swobodnych rozmów w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Ta forma przekazu treści bardzo spodobała się i uczniom i rodzicom. Być może stanie się zachętą dla uczniów do tworzenia własnych historii…

fot. M. Kobyłka