Podsumowanie

Drodzy Wolontariusze, pierwszy semestr już dawno za nami, a oto podsumowanie naszej pracy. Poświęcając swój wolny czas, daliście potrzebującym cząstkę samego siebie, a to jest największy dar, za który bardzo Wam dziękujemy!!!!

Zadania, które wykonaliście to:

1. 1. Współpraca z Fundacją Serce dla Serca (wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych)

- zbiórka: nakrętek, makulatury

- uczniowie klas I-III zbierali karmę, miski, koce z przeznaczeniem dla zwierząt ze schroniska kaliskiego

1. 2. Porządkowanie opuszczonych grobów. Współpraca z drużyna harcerską

1. 3. Współpraca z grupą Sportowo-kulturalno-społeczną; rodziców i dziećmi niepełnosprawnymi z Kalisza

- opieka podczas spektaklu: Misz Masz

1. 4. Festiwal Pieśni Historycznej i Legionowej

- opieka nad chórami, rejestracja, rozdawanie posiłku.

5.Obchody Światowego Dnia Wolontariusza.

-w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariusza odbył się wieczór filmowy. Wolontariusze metodą warsztatową wykonywali Kartki Bożonarodzeniowe. Kartki zostały przekazane osobom starszym podczas zakończenia projektu „Szkoła dla seniora”, realizowanego ze Stowarzyszeniem Jak w Rodzinie. W wieczorze filmowym wzięli udział również rodzice wolontariuszy.

1. 6. Współpraca z WOŚP i SU

- zbiórka zamknięta (na terenie Zespołu Szkół Nr 1 w Godzieszach Wielkich) Zebrana kwota: 999zł

- zbiórka otwarta (na ulicach Gminy Godziesze Wielkie)

Zebrana kwota: 4 609zł

1. 7. Udział w akcji Góra Grosza
  1. 8. Współpraca ze Stowarzyszeniem Jak w Rodzinie.

-współrealizacja projektu Szkoła dla seniora

1. 9. Współpraca ze Stowarzyszeniem Przystanek Godziesze

- udział wolontariuszy w Jarmarku Bożonarodzeniowym (przygotowanie ozdób bożonarodzeniowych)

1. 10. Współpraca z Domem Dziecka w Kaliszu

- zebranie i przekazanie prezentów  dla dzieci z Domu Dziecka w Kaliszu (podczas wyjazdu wolontariuszy do kina Helios na film Pies który wrócił do domu 08.02.2019 r. przekazaliśmy  prezenty podopiecznym Domu Dziecka)

1. 11. Współpraca z Fundacją CHOPS

- zebranie i przekazanie środków czystości.

W pierwszym semestrze w prace włączyło się około 100 wolontariuszy. Bardzo nas to cieszy, tym bardziej, że liczba ta, z roku na rok rośnie.

Jeszcze raz dziękujemy i pamiętajcie, że WARTO POMAGAĆ!