PRZERWA NA CZYTANIE

15 maja 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Godzieszach Wielkich wraz z nauczycielami uczestniczyli w IV edycji ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Celem podjętych działań była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz integracja środowiska lokalnego.

W czasie trzech dwudziestominutowych przerw uczniowie wraz z nauczycielami czytali różnorodne dzieła literackie, m. in. utwory M. Konopnickiej, wiersze J. Brzechwy, J. Tuwima i W. Chotomskiej oraz baśnie, bajki i opowiadania. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie, zaczynając od gimnazjalistów, poprzez uczniów z klas III-VIII, kończąc na tych, którzy słuchali czytających, czyli dzieci z klas I-II oraz przedszkolakach. Najmłodsi, po wysłuchaniu utworów zaprezentowanych przez starszych  kolegów, przygotowali kolorowe prace plastyczne. Mali godzieszanie, uczestnicząc w akcji, udowodnili, że czytać można wszędzie i w każdej sytuacji, bo przecież „DLA CHCĄCEGO NIC TRUDNEGO”!

Fotorelacja w Galerii