PL 627611083; 627611949

 ks. Kordeckiego 8; 62-872 Godziesze Małe

Podsumowanie akcji UNICEF

W I okresie roku szkolnego 2017/18 uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Godzieszach Wielkich włączył się do szlachetnej akcji niesienia pomocy, w ramach współpracy z UNICEF-em. To już tradycja nasze szkoły.

Tym razem zebrane środki zostały przeznaczone na:

  • 123,00 zł. – zakup ciepłych kocy dla dzieci – ofiar wojny w Syrii;
  • 236,00 zł. – szczepionki przeciw polio

Czasami wyjątkowo trudno znaleźć odpowiedni prezent. Oto rozwiązanie: podarować coś, co ochroni bezbronne dziecko przed realnym zagrożeniem. Polio to bardzo zakaźna choroba, która może powodować u dzieci porażenie lub niedowład kończyn. Ten prezent pozwoli zaszczepić 60 dzieci, a każdemu obdarowanemu pozwoli poczuć się bohatersko! Pasta terapeutyczna (Pasta terapeutyczna  to wyjątkowy, ratujący życie prezent. Produkowana na bazie orzeszków ziemnych, jest bogata w składniki odżywcze i szybko przywraca siły niedożywionym dzieciom. Wystarczą 3 opakowania dziennie, aby w ciągu tygodnia dziecko przybrało 1 kilogram. Informacja o produkcie: 30 saszetek gotowej do spożycia pasty terapeutycznej (tzw. RUTF - ready to use therapeutic food). Masa 1 saszetki: 92g. Rekomendowana w 2. fazie terapii niedożywienia.) szczepionki przeciw odrze (Z powodu odry co 4 minuty umiera 1 dziecko. To niedopuszczalne w XXI wieku! Odra w dalszym ciągu stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci. A przecież istnieje skuteczna szczepionka! Niestety, wiele dzieci nie zostaje zaszczepionych. Ten Prezent bez Pudła zapewni 30 dzieciom ochronę przed tą groźną chorobą. Dostarczymy szczepionki maluchom nawet na końcu świata!), mleko terapeutyczne (Mleko terapeutyczne, stosowane w regionach dotkniętych klęską głodu, ratuje życie dzieci cierpiących z powodu ostrego niedożywienia. Zawiera ono wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które umożliwiają dzieciom powrót do zdrowia (białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy oraz makro i mikroelementy). Informacja o produkcie: zestaw zawiera 45 opakowań sproszkowanego preparatu (tzw. formuła F-100) pozwalających na przygotowanie 27 litrów mleka.)

Dziękujemy wszystkim za wsparcie!!!