Szlachetna kartka pocztowa …, czyli podsumowanie akcji BohaterOn

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły udowodnili swój patriotyzm, poprzez aktywne włączenie się do akcji BohaterOn.

Powstanie Warszawskie było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika, ponieważ odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

„BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera – film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.”

Paczka z wypełnionymi kartkami i listami została wysłana. Mamy nadzieję, że wywołają ona na ustach Powstańców uśmiech i udowodnią, że młode pokolenie pamięta i dziękuje za ich odwagę i ofiarność.

Szkolnym koordynatorem akcji była Pani Agnieszka Sitko – nauczycielka historii.