Historia szkoły

Historia Szkoły Podstawowej w Godzieszach Wielkich rozpoczyna się wraz z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W 1918 roku ojciec i syn Biesławscy zakładają dwuklasową pierwszą szkołę, a w 1922 roku podnosi się jej stopień organizacji do szkoły czteroklasowej. W 1928 roku w 10 rocznicę odzyskania niepodległości, dla lokalnej społeczności ma miejsce ważne wydarzenie – na godzieskim rynku zostaje posadzona lipa dla upamiętnienia tego faktu. Dzieje się to w obecności ówczesnego wójta Gminy Godziesze Teofila Grobelnego, sekretarza Józefa Górczyńskiego, proboszcza parafii Franciszka Ligenzy i organisty Antoniego Walęckiego. W 1934 r. miejscowość gminną odwiedził Wojewoda Łódzki, co stanowiło na ówczesne czasy wielkie wyróżnienie.